نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

شهریار حیدری، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق پایتخت سوریه گفت: رژیم صهیونیستی احتمال می‌داد ظرف یک ماه در غزه تکلیف حماس را مشخص کند، اما نه‌تنها به هدفش نرسید بلکه در باتلاق جنگ با حماس گرفتار شده و هر روز دامنه جنگ گسترده‌تر می‌شود و آسیب‌پذیری رژیم هم بیشتر می‌شود.

وی اظهار کرد: کابینه نتانیاهو قبل از جنگ با حماس زیر سوال بود و صهیونیست‌ها تجمعاتی علیه آن داشتند و مجدد این تجمعات شکل گرفته و این رژیم علاوه بر درگیری با حماس درگیر مسائل داخلی هم شده همچنین نطام بین‌الملل چندین قطعنامه علیه این رژیم تصویب کرده است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس بیان کرد: فشار روحی و روانی زیادی به کابینه نتانیاهو وارد شده است به همین دلیل یک تصمیم غیرمنطقی و غیرمتعارف و به‌دور از قوانین و معاهدات بین‌الملل گرفت و به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق پایتخت سوریه حمله کرد.

پیشنهاد مطالعه:  رئیسی یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد | مجله همه هیچ

حیدری با بیان اینکه رژیم صهیونیستی می‌خواهد فشار روحی و روانی را به آن‌طرف درگیری‌ها و تنش‌ها یعنی ایران و سوریه منتقل کند، افزود: قطع به‌یقین نمی‌توان گفت رژیم صهیونیستی از روی جهل و نادانی این حمله را کرده بلکه کاملا از روی آگاهی و با اطلاع از قوانین بین‌المللی این حمله را کرده است و حتما باید پاسخ این جنایت را دریافت کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران باید پاسخ محکمی بدهد، چون این حمله برای اولین‌بار نیست و برای آخرین‌بار هم نخواهد بود چراکه چندین دانشمند هسته‌ای و مقامات دفاعی و نظامی کشورمان توسط اسرائیل هم در داخل ایران و هم در سوریه ترور شدند، اما این‌بار به کنسولگری ما تعرض کرده است لذا باید پاسخی قاطع و در شان جمهوری اسلامی ایران به این رژیم داده شود.

وی ادامه داد: پاسخ قاطع به اسرائیل انتظار مردم ایران است ضمن اینکه نظام بین‌الملل و همه کشور‌ها حمله به کنسولگری ایران را محکوم کردند، چون اگر این حمله را تایید می‌کردند خودشان زیر سوال می‌رفتند.

پیشنهاد مطالعه:  ایران اسلامی تنها راه ثبات و امنیت منطقه را وحدت می‌داند | مجله همه هیچ

حیدری گفت: نتانیاهو با این حمله قصد دارد افکار عمومی را فریب دهد و شکست‌های اسرائیل در غزه را معطوف به این موضوع کند که این امر بزرگترین اشتباه استراتژیک رژیم صهیونیستی است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: با بازگشایی مجلس در ۱۹ فروردین اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برگزار می‌شود و قطع‌به‌یقین بررسی حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه در دستورکار کمیسیون است.

وی گفت: دولت سوریه باید از طریق دادگاه‌های بین‌المللی جنایات رژیم صهیونیستی را پیگیری کند، چون به نوعی مسئولیت صیانت و حفاظت از کنسولگری و سفارت کشورمان را دارد لذا باید از ظرفیت نظام بین‌الملل برای محکومیت اسرائیل استفاده کنند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس بیان کرد: اسرائیل با هر محاسبه‌ای که این حمله را انجام داده باشد باز کار اشتباهی از لحاظ استراتژیک انجام داده، چون جمهوری اسلامی ایران از لحاظ توان دفاعی جزو قدرت‌های برتر منطقه و جهان است لذا رژیم صهیونیستی برای فرار از وضعیت داخلی و فشار‌های روحی و روانی که بر کابینه نتانیاهو وجود دارد این اقدام را انجام داده است تا افکار عمومی را متوجه جمهوری اسلامی ایران کند.

پیشنهاد مطالعه:  اختلاف نظر‌ها بین سیاسیون و فرماندهان نظامی در اسرائیل شدت گرفته است | مجله همه هیچ

حیدری گفت: حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان در نزد کشور‌ها و نظام بین‌الملل محکوم است، اما جمهوری اسلامی ایران باید پاسخی در شان قدرت دفاعی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی به رژیم اشغالگر قدس بدهد چراکه این امر حق ایران است که پاسخ محکمی بدهد و رژیم با هر انگیزه‌ای که این کار را کرده باشد طبیعتا حق مسلم ایران است که به آن پاسخ دهد.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *