امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد گفتگوی تلفنی کردند.

در این گفتگوی تلفنی، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد ضمن ابراز تسلیت در خصوص حملات رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق و شهادت تعدادی از مستشاران نظامی کشورمان، افزود: امروز سازمان ملل متحد نیز در همین رابطه بیانیه‌ای را صادر کرد و ما هرگونه حمله به افراد و اماکن دیپلماتیک را محکوم می‌کنیم.

آنتونیو گوترش همچنین به سه نگرانی سازمان ملل متحد از جمله ضرورت برقراری فوری آتش بس، ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه و ضرورت جلوگیری از گسترش دامنه جنگ تاکید کرد.

 حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی از محکومیت و ابراز همدردی دبیر کل سازمان ملل متحد در خصوص حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق قدردانی کرد و افزود: جنایات اخیر رژیم صهیونیستی که منجر به شهادت هفت مستشار نظامی رسمی جمهوری اسلامی و شش شهروند بی گناه سوری و مجروح شدن برخی از آنان شد، نقض صریح کنوانسیون‌های بین المللی در مصونیت اشخاص و اماکن دیپلماتیک است.

پیشنهاد مطالعه:  مصر بار دیگر حمله رژیم صهیونسیتی به کنسولگری ایران را محکوم کرد | مجله همه هیچ

 امیرعبداللهیان تاکید کرد: انتظار ما این است که این اقدام تروریستی رژیم اسراییل از سوی سازمان ملل متحد به شدت محکوم شود. 

وی همچنین خواستار کمک دبیرکل سازمان ملل متحد به برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل در این خصوص شد.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان ساخت: متاسفانه رژیم نسل‌کش اسراییل امروزه جامعه بین المللی را به گروگان گرفته و اقدامات این رژیم اشغالگر، صلح و امنیت منطقه و جهان را به خطر انداخته است.

 امیرعبداللهیان در پایان از تلاش‌های دبیرکل سازمان ملل متحد در تلاش برای ارسال کمک‌های انسان دوستانه به غزه و به خصوص حضور مجدد شخص دبیرکل در مرز رفح قدردانی کرد.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *