تا به امروز در فیلم‌های علمی تخیلی بی‌شماری دیده‌ایم که افراد با ابزار‌های خاصی نامرئی می‌شوند، اما حالا یک شرکت انگلیسی توانسته سپری را توسعه دهد که در واقعیت شما را نامرئی می‌کند. اما این سپر چگونه می‌تواند چنین کاری را انجام دهد و ارزش آن چقدر است؟

تا به امروز تلاش‌های زیادی برای ساخت چنین ابزاری صورت گرفته که هرکدام مشکلات مخصوص به خودشان را داشتند، اما شرکت Invisibility Shield تسلیم شکست‌هایش نشد و به کارش ادامه داد تا اینکه بالاخره توانست چنین سپری را بسازد.

شرکت Invisibility Shield موفق به ساخت یک «ابرسپر نامرئی» شده که عملکردی به مراتب فراتر از انتظارات دارد. این ابرسپر واقعا می‌تواند اشیاء و حتی اشخاص را تا حد قابل قبولی نامرئی کند.

نحوه عملکرد ابرسپر نامرئی!

این سپر از یک سری لنز مهندسی دقیق ساخته شده تا مسیر نور را خم کرده و اشیاء پشت سپر را تقریباً نامرئی کند.

ساخت این ابرسپر ایده شرکت Invisibility Shield مستقر در لندن بوده که ایده اولیه آن را در سال ۲۰۲۲ ارائه کرد. این شرکت قبل از پیاده‌سازی این ایده نیز دستگاه‌های مخفی‌سازی مختلفی را توسعه داده و آزمایش کرده است

پیشنهاد مطالعه:  برای خواب خوب مقررات بگذارید | مجله همه هیچ

این ابرسپر ۱.۸ متر ارتفاع و ۱.۲ متر عرض دارد و از پلی‌کربنات درجه‌یک ساخته شده است. این سپر با استفاده از تعدادی لنز مهندسی دقیق، باعث تغییر مسیر نور منعکس‌شده از فردی که پشت سپر ایستاده می‌شود.

شرکت Invisibility Shield در صفحه محصول خود توضیح داده است: لنز‌ها به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که نوار عمودی نور منعکس‌شده از سوژه هنگام گذر از پشت سپر به صورت افقی پخش و پراکنده می‌شود.

در مقابل، نوار نوری که از پس‌زمینه منعکس می‌شود، بسیار گسترده‌تر است. از دید ناظر، این نور پس‌زمینه در جلوی سپر، یعنی جلوی ناحیه‌ای که سوژه در آن دیده می‌شود، پخش می‌شود.

به گفته تیم سازنده، این سپر‌ها در برابر پس‌زمینه‌های یکنواخت، از جمله چمن، شاخ و برگ، شن و آسمان بهترین عملکرد را دارند.

این سپر در مقابل پس‌زمینه‌هایی با خطوط افقی مشخص نیز بسیار خوب کار می‌کند.

قیمت ابرسپر نامرئی چقدر است؟

به گفته شرکت «اینویزیبیلیتی شیلد» (Invisibility Shield) این سپر با قیمت ۶۹۹ پوند (۸۸۳ دلار) به فروش می‌رسد و می‌توان آن را از کشور‌های مختلف سفارش داد.

پیشنهاد مطالعه:  جامعه‌ای سرافراز است که معلمانش سرافراز نگه داشته شده باشند | مجله همه هیچ

نسخه قبلی این سپر در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شد، اما تنها یک نفر در حالت چمباتمه می‌توانست پشت آن قرار گیرد.

علاوه بر این، افراد مجبور بودند که سپر را خودشان نگه دارند. اما سپر‌های جدید کاملاً بازطراحی شده‌اند تا به راحتی در دست گرفته شده و قابل حمل باشند.

دستگیره ارگونومیک جدید، نگه داشتن و حمل سپر را بسیار راحت‌تر کرده، در حالی که بدن شما را در بهترین موقعیت برای مخفی شدن نگه می‌دارد.

منبع: سیتناSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *