در وزن ۶۰ کیلوگرم، لری ابولادزه گرجستانی که سال گذشته در وزن ۶۳ کیلوگرم به مدال طلای جهان رسید،‌ پس از شکست کشتی گیران لتونی و رومانی، در یک چهارم نهایی با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب انور ادواردوویچ دارنده مدال برنز ۲۰۲۴ اروپا در وزن ۶۳ کیلوگرم از روسیه شد و از رسیدن به سهمیه المپیک بازماند. نمایندگان صربستان و آذربایجان نیز در این وزن از رسیدن به سهمیه المپیک بازماندند.

در دیدارهای نیمه نهایی این وزن ماکارانکا از بلاروس برابر چیوبانو از مولداوی به میدان می‌رود و انس باشار ترک به دیدار نماینده روسیه خواهد رفت. نفرات راه یافته به فینال موفق به کسب سهمیه المپیک خواهند شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم، پرویز نصیب‌اف دارنده مدال نقره المپیک توکیو از اوکراین با شکست‌ کشتی گیران بلغارستان و نروژ راهی نیمه نهایی شد. او برای رسیدن به فینال و کسب سهمیه المپیک باید از سد کریستین وانچا از مجارستان بگذرد. گئورگ ساهاکیان از لهستان و سیلا از فرانسه دیگر دیدار نیمه نهایی این وزن را برگزار می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه:  ۵٠٠ میلیارد تومان برای نوسازی تجهیزات فدراسیون‌های ورزشی در نظر گرفته‌ایم | مجله همه هیچ

کریستوپاس الیوا دارنده مدال برنز جهان از لیتوانی در همان دور نخست مقابل سلجوق جان دارنده ۲ برنز جهان از ترکیه ۹ بر ۶ شکست خورد. سلجوق جان در ادامه حریف روس خود را نیز شکست داد اما در یک چهارم نهایی با نتیجه سنگین ۸ بر یک مقابل سیلا کشتی گیر ۳۰ ساله فرانسوی شکست خورد و از رسیدن به سهمیه المپیک بازماند.

در وزن ۷۷ کیلوگرم، ویکتور نمس دارنده مدال‌های طلا و برنز جهان در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ که به علت نمایش ضعیف علی ارسلان دیگر کشتی گیر صربستان در این وزن، به جای او عازم این رقابت‌ها شده بود در همان مبارزه نخست مقابل آدلت تیولیبایف دارنده مدال برنز اروپا ۲۰۲۴ از روسیه با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و از رسیدن به مراحل بالاتر بازماند. این کشتی گیر روس نیز در یک چهارم نهایی به گوتو از مولداوی باخت و از رسین به فینال و کسب سهمیه المپیک بازماند.

پیشنهاد مطالعه:  لیست جدید پائز با حضور ۱۷ ملی‌پوش | مجله همه هیچ

در این وزن برهان آکبوداک دارنده مدال‌های طلا و نقره جهان که برای حضور در المپیک به یک وزن‌ پایین‌تر آمده است با شکست کشتی گیران ایتالیا، چک و کرواسی راهی نیمه نهایی شد و برای کسب سهمیه المپیک باید از سد الکساندرین گوتو از مولداوی بگذرد. زولتان لوای مجارستانی و سرکینن فنلاندی نیز دیگر دیدار نیمه نهایی این وزن را برگزار می‌کنند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم، تورپال بیسلطانوف دارنده مدال نقره جهان ۲۰۲۲ از دانمارک با شکست اسلام عباس اف آذربایجانی و برادو از مولداوی راهی نیمه نهایی شد تا برای کسب سهمیه المپیک به مصاف ااساندر کوماروف صربستانی برود. دیگر دیدار نیمه نهایی این وزن میان کایریل ماکسویچ از بلاروس و میلاد علیرزایف روس برگزار می‌شود. آلکس کسیدیس دارنده مدال نقره جهان از سوئد در همان مبارزه نخست مقابل علیرزایف روس ۴ بر ۲ شکست خورد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، رابرت کوبیلاشویلی گرج در نیمه نهایی به مصاف لوکاس لازوجیانیس از آلمان می‌رود و میهایل کاجایا از صربستان برای رسیدن به فینال و سهمیه المپیک باید از سد ونکایتیس از لیتوانی بگذرد.

پیشنهاد مطالعه:  صعود پاکدامن به رده سوم رنکینگ شمشیربازی جهان | مجله همه هیچ

آلکس زوک دارنده مدال نقره جهان از مجارستان در همان مبارزه نخست مقابل  کاخلاشویلی از ایتالیا شکست خورد. در این وزن نیز ماگومد مرتضی علیف از روسیه در مبارزه نخست به کشتی گیر آلمان باخت و نتوانست به مراحل بالاتر برسد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم سرگئی سمنوف دارنده مدال طلای اروپا ۲۰۲۴، از روسیه با شکست کشتی گیران بلاروس و استونی راهی نیمه نهایی شد و برای رسیدن به فینال و سهمیه المپیک باید از سد بکا کاندلاکی از آذربایجان بگذرد. در دیگر دیدار نیمه نهایی این وزن کراهمر آلمانی و سوراریو دارنده مدال برنز جهان از رومانی به مصاف هم می‌روند.

هیکی‌نابی کشتی گیر ۳۹ ساله استونی و دارنده مدال‌های نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲ طلا، یک‌ نقره و ۲ برنز جهان نیز در مبارزه نخست یک بر یک به سمنوف روس باخت و نتوانست به مراحل بالاتر برسد.

منبع: ایسناSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *