میعاد صالحی مدیرعامل شرکت راه آهن در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص افزایش قیمت بلیت قطار گفت:  پیشنهاد های از سوی شرکت های حمل ونقل ریلی ارائه شده و در حال بررسی  نهایی هستیم .

وی افزود: با توجه به افزایش هزینه ها پیشنهاد ها بررسی شده و به ستاد تنظیم بازار ارائه می شود و پس از تصویب اطلاع رسانی خواهد شد.

صالحی با بیان اینکه  کل لوکوموتیو های ما در کشور حدود هزار واگن است گفت: در سال ۱۴۰۲ میزان ۲۱ لوکوموتیو باری نو تولید کردیم که باعث شد که تعداد لوکوموتیو ها به بیش از هزار واگن برسد.

وی افزود: تولید این لوکوموتیو ها باعث افزایش سرعت سیر در بخش مسافری و باعث افزایش قدرت در حمل بار شد.

 صالحی گفت:  از این هزار واگن  بیش از ۲۰۰ لوکوموتیو از رده خارج است و حدود ۱۵۰ لوکوموتیو هم متوقف هستند و امکان بازیابی و احیایی این لوکوموتیو ها وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه:  سه بانک دیگر به فهرست ارائه دهندگان خدمت چک الکترونیکی اضافه خواهند شد | مجله همه هیچ

وی درخصوص جزئیات بدهی راه آهن گفت:  بیش از سه هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران و  سه هزار میلیارد  تومان بدهی به شرکت های ریلی داشتیم که بخش عمده ای از آنها پرداخت شد.

صالحی افزود: در حوزه حمل بار ریلی امسال نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۰ درصدی به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسیده ایم.

وی بیان کرد: یک درصد منابع حاصل ازفروش نفت و میعانات در طول سال های برنامه ششم محقق نشده است . در بحث ترانزیت در سال های گذشته برنامه ریزی نشده است و امیدواریم در سال ۱۴۰۳ به ۲ میلیون تن با افزایش سرعت ریل برسیم.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *