محمد نصرتی  مربی تیم فوتبال تراکتور در نشست خبری قبل از بازی با سپاهان اصفهان، اظهار کرد : بازی حساسی با سپاهان داریم. تمامی ارکان باشگاه از مدیریت، کادر پشتیبانی، کادرفنی و بازیکنان به اهمیت موضوع واقف هستند. این دیدار می‌تواند مسیر تیم در ادامه فصل را هم مشخص کند. هواداران هم می‌دانند بازی حساس است و فکر می‌کنم حضور بی‌نظیری همچون بازی به یادماندنی مقابل فجر سپاسی خواهند داشت.

او ادامه داد: از هواداران خواهش می‌کنم از همان لحظه اول تا سوت پایان بازی از ما حمایت کنند. امکان دارد در جریان بازی اتفاقاتی رخ دهد، اما هواداران نباید دلسرد شوند و در طول ۹۰ دقیقه مثل همیشه یار دوازدهم باشند. ان‌شالله بتوانیم با نتیجه خوب در کورس قهرمانی بمانیم و به قهرمانی که خواسته قلبی همه‌ی ماست، دست یابیم.

نصرتی با تأکید اینکه بازیکنان در طول هفته با انگیزه تمرین کرده‌اند، گفت: خمز روی حفظ تمرکز خیلی تأکید کرده است. تیم حریف بازیکنان باکیفیتی دارد. فصل گذشته این تیم را شکست داده‌ایم و مطمئناً بازهم می‌توانیم آنان را شکست دهیم.

او درباره   محرومان و مصدومان تراکتور برای بازی با سپاهان، گفت: محروم نداریم. 2 نفر مصدومیت جزیی دارند، اما با تیم تمرین کرده‌اند. شرایط تراکتور بسیار خوب بوده و همه آماده هستند.

مربی تراکتور درباره تدابیر کادرفنی برای مواجهه با خط حمله سپاهان،گفت: حریف نفرات خوبی در خط حمله دارد، اما ما هم مدافعان باکیفیت و ساختار و سازماندهی دفاعی خوبی داریم و روی نقاط قوت‌شان همچون مغانلو و اسدی کار کرده‌ایم. مطمئناً روز خوبی خواهیم داشت.

پیشنهاد مطالعه:  حق کشتی فرنگی خوزستان داشتن ۲ مربی در المپیک است | مجله همه هیچ

نصرتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه میزان آمادگی ذهنی بازیکنان برای این دیدار چقدر است و آیا تغییری در نتیجه‌گیری تراکتور مقابل تیم‌های مدعی خواهیم داشت؟ گفت: همان‌طور که گفتم تمامی ارکان باشگاه به حساسیت بازی واقف هستند. ما نیاز داریم تیم‌های مدعی قهرمانی را شکست دهیم تا آن شخصیت تیمی مدنظرمان شکل گیرد. با شکست سه تیم مدعی انگیزه‌مان بیشتر می‌شود. همه می‌دانیم فردا بازی مهمی داریم و فکر کنم با حمایت هواداران روز خوبی خواهیم داشت. 

او در پاسخ به این سوال، آیا بازی با سپاهان جنگ میانه میدان خواهد بود؟ بیان کرد: ما از ابتدای فصل و از زمان حضور خمز به این موضوع تأکید داریم که صاحب توپ باشیم و بازی‌سازی را از عقب زمین شروع کنیم. اگر مالک توپ باشیم، حریف نمی‌تواند به ما آسیب وارد کند و این فلسفه کاری ما از زمان حضور خمز است. باتوجه به شرایط، سیستم و فلسفه حریف، استراتژی و تاکتیک‌مان را در طول بازی تغییر خواهیم داد. اما سیستم کلی تراکتور، مالکیت توپ است. سپاهان در فاز حمله قدرتمند بوده و نفرات خوبی در خط هافبک دارد. ما هم تیم حریف را به خوبی آنالیز کرده‌ایم و فردا روز خوبی خواهیم داشت.

نصرتی در پاسخ به این سوال، تراکتور به آن خودباوری برای کسب جام رسیده است؟ تأکید کرد: ما نسبت به فصل گذشته، تغییرات زیادی در ترکیب تیم داشته‌ایم. شاید اول فصل خود باوری برای قهرمانی در آن حد زیاد نبود و بازیکنان نمی‌دانستند اینجا چقدر فشار برای قهرمانی زیاد است. اما با افزایش فشار از سوی هوادران و باشگاه برای قهرمانی، اکنون همه می‌دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده‌اند و به خودباوری برای قهرمانی رسیده‌ایم. امیدوارم با همین قدرت پیش رویم تا در لیگ و جام حذفی به عنوان قهرمانی دست یابیم. 

پیشنهاد مطالعه:  مخالفت سازمان لیگ با کاهش قیمت بلیت بازی پرسپولیس | مجله همه هیچ

او افزود: شرایط لیگ بسیار سخت بوده و تیم‌های مدعی هزینه‌های زیادی انجام داده‌اند و ثبات بیشتری نسبت به ما داشتند. با اضافه شدن بازیکنان باکیفیت، شرایط ما بهتر شده و امیدوارم امسال یک جام کسب کنیم. بازی فردا برای ما نقطه عطف بوده که مسیر تیم را مشخص می‌کند و از طرفی با استقلال نیز در تبریز بازی خواهیم داشت. اگر مقابل سپاهان به پیروزی دست یابیم، می‌توانیم در ادامه راه نتایج بهتری کسب کنیم و مسیر هموارتر می‌شود.

نصرتی در پاسخ به این سوال، آیا تراکتور از حیث مهاجم به ایده‌آل رسیده است؟، گفت: جا دارد از بزرگان تیم تشکر کنم؛ چرا که خیلی خوب توانستند بازیکنان جدید را جذب خودشان کنند که این موضوع باعث شد رحمان جعفری و میلوش دلتیچ شروع خوبی داشته باشند. ما هم در کادرفنی کار‌هایی انجام داده و بستر را فراهم کردیم تا این بازیکنان در آرامش عملکرد خوبی داشته باشند. جعفری بازیکن با کیفیتی بوده و قبلاً هم این موضوع را ثابت کرده است. همچنین مهدی عبدی و ارسلان مطهری هم با کیفیت هستند و می‌توانند به تیم کمک کنند.

پیشنهاد مطالعه:  یاران طارمی در یک دقیقه پیروزی ۲ گله را از دست دادند | مجله همه هیچ

او درباره تحرکات رسانه‌ای مسئولان تیم سپاهان، گفت: بیشترین تعداد حضور هوادار پس از کرونا به دیدار فصل گذشته تراکتور و سپاهان باز می‌گردد. در آن دیدار اتفاقات خاصی رخ نداد و اکنون باتوجه به حساسیت و اهمیت بازی، طبیعی است که مسئولان آن تیم چنین صحبت‌هایی انجام دهند. به نظرم زمان چنین حرف‌ها گذشته و عملکرد فنی تیم‌ها در داخل زمین، شایستگی‌ها را نشان می‌دهد. مسئولان ما هم به موقع پاسخ‌شان را داده‌اند. نگران داوری نیستیم. داوران کار خودشان را انجام می‌دهند و مشکلی از این حیث نداریم. 

او با بیان اینکه کادرفنی بعد از هر بازی آن دیدار را آنالیز می‌کند، تاکید کرد: ما بازی رفت با سپاهان را واگذار کردیم و از همان دیدار نکاتی برداشت کرده‌ایم. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و امیدوارم بهترین عملکرد را داشته باشیم و فردا روز خوبی باشد.

نصرتی درباره ضرورت استفاده از VAR در دیدار‌های حساس، گفت: آوردن VAR به همین آسانی نیست. ورزشگاه‌ها باید از حیث تعداد دوربین و محل فیلمبرداری استاندارد شوند. ما از همان ابتدای فصل خواستار VAR شدیم.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *