سردار کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: در تعطیلات نوروزی زن میانسالی به اداره یازدهم پلیس آگاهی مراجعه کرد و به کارآگاهان گفت، پسرم در چین، هنگ‌کنگ و ایران تاجر است؛ او چندی قبل ناگهان ناپدید شد ما که حدس می‌زدیم او درگیر کار بوده اما چند مرد جوان تماس گرفتند و مدعی شدند که پسر را ربودند و با تهدید به قتل در خواست ۱۰ میلیون دلار کردند. 

وی افزود: کارآگاهان در نخستین‌گام راهی خانه موردنظر شدند و دوربین‌های مداربسته اطراف صحنه جرم را هدف بازبینی قرار دادند، اما به سرنخی دست نیافتند و به دنبال تهیه یک لیست از رقبای این تاجر رفتند. 

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: تحقیقات همچنان ادامه داشت تا اینکه آدم‌ربایان دوباره تماس گرفتند و درخواست پول کردند، اما در این شاخه از تحقیقات با اقدامات اطلاعاتی گسترده و درایت بموقع کارآگاهان مشخص شد که این تماس از شمال کشور صورت گرفته است.

پیشنهاد مطالعه:  در سال ۱۴۰۱، ۲۰۸ نفر و در سال ۱۴۰۲ تعداد ۲۸۵ راکب موتورسیکلت فوت شده‌اند  | مجله همه هیچ

سردار گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان در یک قدمی بازداشت متهمان قرار گرفتند، عنوان کردند: متهمان که متوجه شده بودند پلیس مخفیگاه آنها را ردیابی کرده فرد ربوده شده را با دستان بسته در اتوبان کرج- تهران رها کردند. 

رئیس پلیس آگاهی پایتخت متذکر شد: فرد ربوده شده پس از اینکه آزاد شد در جریان تحقیقات ماجرا را اینطور توضیح داد، در خانه مشغول صرف شام بودم که ناگهان ۳ مرد با کلت کمری وارد منزل شدند و پس از اینکه چشمانم را بستند با ایجاد ضرب و جرح من را به شمال کشور ربودند؛ آنها در ازای آزادی‌ام ۱۰ میلیون دلار درخواست کردند، اما هنگامی که متوجه شدند پلیس در کمین‌شان است، رهایم کردند و پا به فرار گذاشتند.

وی خاطرنشان کرد: کارآگاهان پس از آزادی فرد گروگان گرفته شده ماموریت پیدا کردند تا با بررسی‌های بیشتر متهمان را دستگیر کنند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.Source link

پیشنهاد مطالعه:  باید بستر‌های مشارکت مردم در امر رونق اقتصاد و جهش تولید را فراهم آوریم | مجله همه هیچ
سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *