مهدی انصاری با بیان اینکه حجم فعالیت‌های ما نشان دهنده ضرورت توجه به بخش خصوصی برای ورود به این عرصه است، خاطرنشان کرد: باید در بحث برون سپاری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و سایر بخش‌های دیگر کشور استفاده کنیم.

وی از فعالیت ۵۲۰ آزمایشگاه در بخش خصوصی، دولتی غیروابسته به وزارت بهداشت و کارخانجات تولیدی در کشور خبر داد و گفت: این آزمایشگاه مورد ارزیابی قرار گرفته و تاییدیه اداره کل آزمایشگاه مرجع را دارند و می‌توانند براساس دامنه‌هایی که به آنها مجوز داده شده با حوزه کنترل کیفیت محصولات سلامت همکاری داشته باشد.

به گفته انصاری فهرست آزمایشگاه‌های مجازی که با اداره کل آزمایشگاه‌های سازمان غذا و دارو همکاری دارند در سامانه لیمز قابل مشاهده است و در صورت تایید وضعیت آزمایشگاه مربوطه فراورده‌ها و محصولات مورد نظر البته با روالی که نمونه برداری در اداره کل مربوطه تعیین می‌کند به آن آزمایشگاه ارسال و پس از انجام آزمون‌های مربوطه، نتایج برای سازمان غذا و دارو مورد قبول است.

پیشنهاد مطالعه:  برپایی رویداد «مانوین» با نگاهی نوآورانه، آینده‌نگرانه و توجه به نیازهاى روز جامعه | مجله همه هیچ

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو ادامه داد: تفویض اختیار یا برون سپاری به گستردگی بیشتر دامنه کنترل کیفیت سازمان غذا و دارو کمک می‌کند که تا حد امکان از این ظرفیت در حوزه فرآورده‌های دانش بنیان، محصولات جدید و هایتک استفاده شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با ورود بخش خصوصی به حوزه کنترل کیفیت محصولات سلامت محور علاوه بر تحقق سیاست‌های کلی دولت در فعال شدن بخش خصوصی، جهش تولید و کیفی‌تر شدن بیشتر نظارت‌ها نیز محقق شود.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *