به گزارش وبدا، در سفر میعادفر، رییس سازمان اورژانس کشور به استان کهگیلویه و بویراحمد، ضمن بررسی وضعیت اورژانس پیش بیمارستانی، عملیات ساخت پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای آب سفید شهرستان بویراحمد و سعادت آباد لیشتر گچساران و همچنین پایگاه اورژانس جاده‌ای و پایگاه اتوبوس آمبولانس شهرک صنعتی یاسوج آغاز شد. 

ضرورت همراهی شرکت نفت و گاز گچساران برای راه اندازی اورژانس هوایی 

میعادفر در دیدار با مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به فعالیت ۵۳ پایگاه اورژانس زمینی در استان کهگیلویه و بویراحمد و یک پایگاه اورژانس هوایی در مرکز این استان، گفت: با توجه به وضعیت این استان، فاصله زیاد شهرستان گچساران با مرکز استان و همچنین ظرفیت مناطق نفت خیز، نیازمند همراهی این مجموعه برای راه اندازی و توسعه اورژانس هوایی در این شهرستان هستیم. 

وی ابراز امیدواری کرد که با هم افزایی در جهت حل مشکلات اورژانس هوایی در چارچوب مسئولیت اجتماعی و بتوان مشکلات این شهرستان را حل کرد و خدمات مورد نیاز مردم و همچنین کارکنان حوزه نفت و گاز کچساران را ارائه کرد. 

پیشنهاد مطالعه:  رقابت بیش از ۱۲ هزار داوطلب در آزمون دستیاری پزشکی | مجله همه هیچ

رییس سازمان اورژانس کشور همچنین در حاشیه آغاز عملیات ساخت پایگاه اورژانس جاده‌ای آب سفید شهرستان بویراحمد با بیان اینکه سال گذشته یک دستگاه آمبولانس به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تخصیص دادیم که البته کافی نیست، افزود: ۵۰۰ دستگاه آمبولانس جدید و پیشرفته خریداری شدند که ۲۵۰ دستگاه وارد شده و در حال آماده سازی است.

میعادفر ادامه داد: ۵۰ دستگاه آمبولانس آماده توزیع در سراسر کشور است و در صورت تامین به موقع ارز مورد نیاز، ماهانه ۵۰ دستگاه آمبولانس، تجهیز و آماده توزیع در کشور می‌شوند. همچنین در زمینه توسعه اورژانس هوایی، برنامه ما، خرید خدمت از سازمان‌های دارای بالگرد است. از سوی دیگر، ۳۰۰ پایگاه کانکسی اورژانس در کشور وجود دارد که به دنبال تبدیل آنها به پایگاه ملکی هستیم.

گفتنی است پایگاه اورژانس جاده‌ای شهرک صنعتی و پایگاه اتوبوس آمبولانس یاسوج در زمینی به مساحت ۳۶۰ و زیر بنای ۲۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، پایگاه اورژانس جاده‌ای لیشتر گچساران در زمینی به مساحت ۴۵۰ و زیر بنای ۱۵۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان و پایگاه اورژانس جاده‌ای آب سفید شهرستان بویراحمد در زمینی به مساحت ۲۴۰ و زیر بنای ۱۳۵ متر مربع با اعتباری بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه:  روز پرکار اورژانس هوایی استان تهران | مجله همه هیچSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *