سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر امروز یکشنبه هیئت دولت در تبیین وظایف بخش‌های مختلف دولت در اجرای محور‌های بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگزاران نظام، تأیید تلاش‌های متراکم دولت از سوی معظم‌له در مقاطع مختلف از جمله در دیدار با مسئولان نظام را افتخاری برای دولت عنوان کرد و افزود: ایشان در کنار اشاره به شیرینی‌های اقتصادی کشور، به برخی تلخی‌ها نیز اشاره داشتند که همه تلاش مسئولان دستگاه‌های اجرایی در تعامل و همکاری سایر قوا باید در جهت تبدیل این تلخی‌ها به شیرینی‌ها باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه وقتی دولت در ایجاد شیرینی‌های بخش اقتصادی موفق بوده است، قطعاً خواهد توانست تلخی‌ها را کاهش و به شیرینی تبدیل کند، افزود: دولت ایجاد آرامش و رفاه مردم را از اهداف اصلی خود می‌داند و همه مسئولان باید در این مسیر بدون استراحت و با تمام توان پای کار باشند.

توجه ویژه به ایجاد ثبات در بازار و همچنین کاستن از فاصله طبقاتی در کشور از تاکیدات رئیس جمهور در جلسه هیات دولت امروز بود که بخش‌های اقتصادی دولت بویژه سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف شدند از اتخاذ سیاست‌ها و تصمیماتی که منجر به بی‌ثباتی در بازار یا افزایش فاصله طبقاتی می‌شود، پرهیز کنند.

پیشنهاد مطالعه:  رئیس جمهور اصلاح قانون تأسیس مدارس غیردولتی را ابلاغ کرد/ درآمد غیرانتفاعی‌ها شفاف می‌شود | مجله همه هیچ

«مدیریت زمان و حساسیت نسبت به انجام دقیق و به‌موقع امور، بویژه تاکید بر پرهیز دستگاه‌های اجرایی کشور از هرگونه تاخیر در انجام اقداماتی که به نفع مردم است»، «توجه ویژه به رفع موانع سرمایه‌گذاری با استفاده از ظرفیت قانون رفع موانع تولید و بهره‌گیری از منابع و ظرفیت‌های موجود در کشور»، «مصون‌سازی و افزایش تاب‌آوری اقتصاد کشور در مواجهه با تکانه‌های خارجی» و «رفع مشکلات و پیگیری مجدانه اجرای قانون مولدسازی» از دیگر محور‌های مهم سخنان رئیس جمهور خطاب به وزرا و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در جلسه امروز هیئت دولت بود.

رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به گزارش وزیر نفت از وضعیت مصرف سوخت، وزارت نفت را مکلف کرد زمینه‌های کاهش مصرف را مورد بررسی و توجه قرار دهد.

رئیس جمهور با اشاره به مطالبه صریح و شفاف رهبر عظیم‌الشأن انقلاب درباره موضوع عفاف و حجاب نیز تصریح کرد: دولت در تعامل و همکاری با قوه قضائیه اجرای منویات و مطالبات رهبری فرزانه انقلاب در این زمینه را وظیفه خود می‌داند و دستگاه‌های متولی امر فرهنگ از جمله صدا و سیما وظیفه دارند بستر‌های لازم برای ترویج هر چه بیشتر و بهتر حجاب و رعایت عفاف در جامعه را فراهم کند.

پیشنهاد مطالعه:  دروغ اجباری؛ سیاست رسانه‌های مدعی آزادی | مجله همه هیچ

رئیسی همچنین از همکاری شهرداری تهران با وزارت جهاد کشاورزی در جهت توزیع عادلانه اقلام مصرفی مردم تشکر کرد.

در این جلسه رهبر دستیار اقتصادی رئیس جمهور گزارشی در مورد نحوه و راهکار‌های ساماندهی مشارکت مردم در زمینه تولید ارائه کرد.

پیش از سخنان رئیس جمهور شهردار تهران از امضای تفاهمنامه‌ای با وزارت جهاد کشاورزی به منظور استفاده از ظرفیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار تهران در توزیع عادلانه اقلام و کالا‌های اساسی منطبق با مطالبه و پیگیری رئیسی خبر داد.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *