علیرضا بنی هاشمی رئیس خانه صنعت کاران حمل و نقل در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به تلاش برای توسعه دیپلماسی اقتصادی بخش خصوصی ایران در کشور های مختلف گفت: بعد از کشورهای استرالیا، عمان، دبی، ترکیه، روسیه، افغانستان، ترکمنستان، آفریقا، سواحل عاج، تاجیکستان، آلمان، انگلیس و ایتالیا با همراهی فعالان بخش خصوصی سیزدهمین دفتر حمایت از اقتصاد تولیدی خانه صنعت کاران در خارج از کشور در شرق اروپا و حوزه بالکان افتتاح شد.

 بنی هاشمی ادامه داد: ماموریت‌هایی که به این دفاتر سپرده شده شامل توسعه و ایجاد بازار های پایدار صادراتی برای محصولات داخلی، جذب سرمایه‌گذاران، انتقال تکنولوژی‌های مورد نیاز، کمک به صادرات خدمات فنی و انتقال دانش فنی در حوزه محصولات دانش بنیان جهت صادرات می شود.

 رئیس خانه صنعت کاران  بیان کرد: کمک و تسهیل واردات مواد اولیه، حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی از دیگر خدماتی است که توسط دفاتر خارجی ما در اختیار تولید کنندگان، صنعت کاران و کار آفرینان کشور قرار خواهد گرفت .

پیشنهاد مطالعه:  رقیب چینی جدید برای تسلا پیدا شد | مجله همه هیچ

وی افزود: علی تهمک با توجه به سبقه ی کاری در این حوزه به عنوان رئیس خانه صنعت کاران در شرق اروپا و حوزه بالکان منصوب شد.

او با اشاره به پتانسیل های موجود در این حوزه اظهار کرد: تمام توان مجموعه خانه صنعت کاران را برای بهبود شرایط کسب و کار و حمل و نقل راحت کالا بکار خواهیم گرفت تا گره‌ای از مشکلات همکاران در این بخش باز شود.

وی افزود : با توجه به پتانسیل بالای اقتصادی کشورهای شرق اروپا و حوزه بالکان، امیدواریم به زودی شاهد فعالیت گسترده اقتصادی بین این کشورها و ایران باشیم.

خبرنگار: محبوبه کباری Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *