علی ملک لی تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته با عدد دو میلیون و ۲۶۱ هزار واحد شروع به کار کرد و در پایان هفته و کاهش حدود نیم درصدی، به عدد دو میلیون و ۲۵۰ هزار واحد رسید تا هفته‌ای تقریبا آرام در بورس تهران رقم بخورد.

او افزود: با توجه به صعود خوب شاخص کل بورس در دو هفته گذشته، نیاز به اصلاح موقت و اصطلاحا دست به دست شدن سهام بوده که این امر در حال انجام است و اصطلاحا شاخص نیاز به اصلاح کوچک یا اصلاح زمانی دارد. احتمالا با توجه به تعطیلی یک روز هفته جاری، این روند ادامه پیدا کند و شاهد تغییر خاصی در بورس نباشیم. همچنان کف ۲.۱۷۰.۰۰۰ واحد بعنوان حمایت معتبر شاخص کل مدنظر قرار داده می‌شود.

شاخص کل

این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: شاخص کل هم وزن نماگر بهتری از وضعیت بورس تهران است، اما بیشتر از شاخص کل کاهش یافت. این شاخص در روز اول کاری هفته گذشته با عدد ۷۷۰ هزار واحد شروع به کار کرد و پس از کاهش حدود ۱.۴ درصدی، در پایان هفته در تراز ۷۵۹ هزار واحد متوقف شد.

پیشنهاد مطالعه:  فعالیت ۲۰۰ هزار شرکت در حوزه تجارت الکترونیک کشور | مجله همه هیچ

او می‌گوید: حمایت معتبر این شاخص نیز محدوده ۷۵۰.۰۰۰ واحد است که انتظار داریم روند صعودی خود را از این محدوده شروع ادامه دهد.

شاخص کل هم وزن

شایان ذکر است دیدگاه‌های فوق صرفا تکنیکال بوده و عوامل و اخبار زیادی مانند مناسبات سیاسی و تصمیمات اقتصادی، می‌تواند بر روند این شاخص‌ها تاثیر بگذارد.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *