کتاب «روزه سلوک پرهیزکاران» به قلم حضرت آیت‌الله مظاهری است، که از سوی موسسه فرهنگی مطالعاتی الزهرا (س) منتشر شده است.

این کتاب در سه فصل تنظیم شده، که به تبیین شرایط و لوازم صحّت و کمال روزه در دو بعد اخلاقی و فقهی می‌پردازد. فصل اول کتاب شامل گزیده بیانات اخلاقی حضرت آیت‌الله مظاهری پیرامون اهمّیت و اسرار روزه و فضائل ماه رمضان و شب‌های قدر است. فصل دوم درباره احکام روزه و فصل سوم سوالات شرعی و استفتائات مربوط به روزه و پاسخ‌های حضرت را دربر می‌گیرد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «در روایتی از پیامبر اکرم (ص) وارد شده است که: اِنَّ لِرَبِّکُم فی اَیّامِ دهرِکُم نَفَحات، الّا فَتَعَرّضُوا لَها. خداوند متعال گاهی فرصت‌هایی را و به تعبیر روایت، نسیم‌هایی را در زندگی انسان قرار می‌دهد که انسان بایستی خود را در معرض این نسیم‌ها قرار دهد و الّا خسارتی می‌بیند که به آسانی قابل جبران نیست. یکی از این فرصت‌های مبارک، روز‌ها و شب‌های ماه مبارک رمضان است. این فرصت به اندازه‌ای مقدّس و با برکت است که پیامبر اکرم (ص) در مورد آن فرمودند: مردم! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به شما رو کرده است، ماهی است که پیش خدا بهترین ماه است و روزهایش بهترین روز‌ها و شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات. 

پیشنهاد مطالعه:  «بخوانیم و بسازیم»؛ شعار نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ | مجله همه هیچ

آن ماهی است که در آن دعوت شدید به میهمانی خدا و اهل کرامت خدایید در آن. نفس‌های شما در آن تسبیح است و خواب شما در آن عبادت است».Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *