علیرضا کریمیان، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در برنامه سلام خبرنگار گفت: براساس تقویم آموزشی تمام مدارس کار خود را از امروز آغاز کرده و بحث آموزشی از سرگرفته شد.

وی افزود: سالیان سال است که کودکان در بدو ورود به مدرسه و پایه اول ابتدایی در طرح سنجش شرکت می‌کنند.

او با بیان این که طرح سنجش کودکان در مقایسه با گذشته تغییر کرده تصریح کرد: در گذشته سنجش کودکان فقط در تابستان انجام می‌شد اما با رویکرد جدید این طرح از آبان سال گذشته در مراکز جامع تحت عنوان مرکز جامع سنجش آموزش توانبخشی و مداخله به هنگام رشدی و تربیتی آغاز شده است.  

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: دانش‌آموزانی که مهر امسال وارد پایه اول دبستان می‌شوند حتما باید در طرح سنجش سلامت شرکت کنند، نوبت‌گیری این طرح آغاز شده و اردیبهشت به پایان می‌رسد.

وی افزود: والدین با مراجعه به سایت آموزش و پرورش my.medu.ir گزینه دولت من را وارد شده و با وارد کردن شماره تلفن همراه که به نام پدر است ثبت نام و نوبت گیری را انجام دهند تا تاریخ و روز و ساعت مرکز سنجش به آن ها برای مراجعه داده شود.

پیشنهاد مطالعه:  برای نخبگان در حوزه‌های مختلف مسیر ویژه‌ای باز خواهیم کرد | مجله همه هیچ

کریمیان گفت: دانش آموزان در طرح سنجش در حوزه‌های مختلف، همچون توانمند‌ی‌ها و ظرفیت‌ها را برای ارتقای سطح یادگیری و افزایش عملکرد بهینه فردی، اجتماعی و تحصیلی جلوگیری از افت تحصیلی در آینده و ترک تحصیل آن‌ها سنجش می شوند.

او با بیان این که اگر دانش آموزان اختلالاتی یا بدکارکردی در حوزه جسمانی و روانشناختی داشته باشند شناسایی و بررسی می‌شوند؛ تصریح کرد: دانش آموز دچار مشکل شناختی، رفتاری، ارتباطی، حسی و هیجانی ، بینایی، شنوایی که مشکل وی مانع از تحصیل و یادگیری مطلوبش می شود به محیط های جدیدتر با ویژگی های جدیدتر مثل مدارس استثنایی معرفی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان این که از امروز برخی از مراکز کار خود را آغاز کرده‌اند؛ افزود: ۱۴ مرکز جامع در نوبت صبح در شهر تهران و ۱۲ مرکز در نوبت عصر از امروز کار خود را آغاز کرده‌اند. 

او ادامه داد: از ۱۸ فروردین ۳۵ پایگاه ضمیمه ای و ۶ مرکز نیز به کمک ما می آیند و در کل ۶۷ پایگاه سنجش در سطح شهر تهران کار خود را انجام می دهند بنابراین از والدین تقاضامندیم در کمترین زمان ممکن برای نوبت گیری اقدام کنند تا کار سنجش انجام شود.

پیشنهاد مطالعه:  راه‌اندازی پویش دانش‌آموزی سپاس سردار | مجله همه هیچSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *